kat1

Ambulance MUDr. Prixe

22.4 2021 je ambulance MUDr. Prixe zrušena.

celý článek

Omluva

Vážení klienti, omlouváme se za dočasný dyskomfort z důvodu probíhající rekonstrukce za plného provozu.

celý článek

Nová neurochirurgická ambulance MUDr. Petr Krůpa, Ph.D.

Od 16.2.2021 15:30 až 19 hod. a následně každé druhé úterý jsme pro vás otevřeli neurochirurgickou poradnu, zaměřenou na miniinvazivní operace karpálního tunelu a jiných úžinových nervových syndromů. Pečovat o vás bude zkušený operatér MUDr. Petr Krůpa, Ph.D. 

celý článek

Přijmeme zdravotní sestru instrumentářku na HPP nebo VPP

Přijmeme zdravotní sestru instrumentářku na HPP nebo VPP. Požadujeme zkušenost s endoskopickou (artroskopie, laparoskopie) a chirurgickou operativou. Denní provoz bez nočních směn, příjemný kolektiv, velmi zajímavé finanční ohodnocení, personální benefity, 3x sick days, 5 týdnů dovolená. V případě vašeho zájmu prosím pište na mail: info@1chirurgie.cz, ev. volejte na tel.: 602833161

celý článek

Provoz nepřerušen, povinné testování operantů

Vážení klienti, naše ambulance i operativa pokračují bez přerušení. Až do odvolání provádíme při příjmu všech operantů stěrový antigenní rychlotest Covid19, který je plně hrazen zdravotními pojišťovnami. Děkujeme za pochopení.

celý článek

Covid 19 - info pro pacienty, maximálně 8 lidí v čekárně

Covid 19 - info pro pacienty, maximálně 8 lidí v čekárně
VÁŽENÍ PACIENTI,
NEVSTUPUJTE DO NAŠEHO ZAŘÍZENÍ, INDIVIDUÁLNÍ DOPRAVOU ODJEĎTE DOMŮ A TELEFONICKY INFORMUJTE VAŠEHO PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, POKUD MÁTE NÁSLEDUJÍCÍ PŘÍZNAKY:
celý článek

Nečekejte na artroskopii měsíce, ale dny

V rámci urychlení diagnostiky a operativy pacientů s indikací artroskopie velkých kloubů (koleno, rameno, hlezno, loket) a zápěstí jsme dále zkrátili objednávací doby. Na rozdíl od nemocničních zařízení s několikaměsíčními čekacími dobami Vás ošetříme v řádu dnů. V případě zájmu o rychlé vyšetření a artroskopií volejte tel.: 495 269 768 nebo piště na e-mail recepce@1chirurgie.cz.

celý článek

Rehabilitace Hradec Králové

Hledáte kvalitní rehabilitační středisko v Hradci Králové?

celý článek

Nová ortopedická ambulance MUDr. Martin Slavík, artroskopie zápěstí

Otevíráme novou ordinaci ortopedie se zaměřením na chirurgická onemocnění zápěstí a velkých kloubů, a artroskopickou operativu zápěstí.
Spektrum onemocnění: zápěstí - poškození a změny chrupavek (artróza), poškození zápěstních vazů, zlomeniny kostí zápěstí, zánětlivé změny kloubní výstelky (synovitida), koleno, rameno, hlezno, loket - úrazy a poúrazové stavy, bolesti, nestability kloubů, sportovní medicína
Objednání na telefon 495 269 768 8-12 hod, nebo pište na e-mail recepce@1chirurgie.cz

celý článek

Odstranění mateřských znamének, pih, bradavic, lipomů, atheromů atd.

Rozšířili jsme pro vás operativu drobných výkonů a excizí v lokální anestezii - pigmentové névy neboli mateřská znaménka, papilomy, bradavice, gangliomy, drobné fibromy, lipomy atd. Zdravotní pojišťovny hradí při jednom sezení více excizí najednou, které je vhodné předem vybrat, doporučení jiného lékaře není třeba, dle povahy nálezu odesíláme automaticky na histologické vyšetření.
Minimální čekací doby, volejte na telefon 495 269 768, nabo pište na e-mail recepce@1chirurgie.cz

celý článek

Lékařské spektrum ordinace MUDr. Holeky

Lékařské spektrum ordinace MUDr. Holeky

MUDr. Pavel Holeka - ambulance sportovní traumatologie.

Tato ordinace slouží především jako indikační a převazová.
Prosíme do poradny se objednávejte výhradně s těmito zdravotními problémy:

celý článek

Pracovní neschopenky - info pro pacienty a praktické lékaře

Na žádost operovaných pacientů vystavujeme elektronickou pracovní neschopenku ePN, kterou hned předáváme do péče praktického lékaře. Praktiky prosíme o převzetí ePN a provádění veškerých dalších úkonů včetně elektronického vystavení Potvrzení o trvání pracovní neschopnosti (neboli Lístek na peníze), úpravu vycházek či ukončení ePN.

celý článek

Moderní léčba křečových žil

Podzim, zima a jaro jsou ideálním obdobím pro léčbu křečových žil. Na našem pracovišti jako jediném v regionu provádíme skutečně komplexní léčbu křečových žil: diagnostiku barevným duplexním ultrazvukem, klasickou operaci "na pojišťovnu", klasickou operaci s miniflebektomiemi, operace recidiv křečových žil, radiofrekvenční ablaci RFITT Celon, mechanochemickou ablaci Clarivein, skleroterapii klasickou a pěnovou. Krátké čekací doby, volejte na tel.: 495 269 768 nebo pište na e-mail recepce@1chirurgie.cz.

celý článek

Sportovní traumatologie

Nejčastějšími úrazy jsou vyvrtnuté kotníky, narušení svalů, přetržení menisku ale i problémy s ostatními klouby. Přece jen se při sportu snažíme posouvat své hranice a občas nám dá prostě naše tělo žlutou kartu :o)

celý článek

Úprava cen cévní chirurgie

K 1.1.2020 upravujeme ceny výkonů cévní chirurgie, Najdete je v položce Ceník.

celý článek

Jak se k nám objednat

Zde se dozvíte, jakým způsobem se objednat do naší ordinace.

celý článek

Dárkový certifikát

Proč a na co koupit Dárkový certifikát?

celý článek

Přestěhování cévní ordinace Pardubice

Naše cévní ordinace byla v Pardubicích přestěhována na adresu Na Okrouhlíku 1781, 530 03. Objednávky mailem na ortopedie@tomasnet.cz nebo telefonicky na č. 466 650 894. Volejte prosím v pátek 9:00- 12:00. Děkujeme za pochopení.

celý článek

Uzavření proktologické poradny od 1.4.2019

Proktologická poradna byla od 1.4.2019 uzavřena. MUDr. Miroslava Markova najdete v nemocnici Rychnov nad Kněžnou.

celý článek

Přijmeme zdravotní sestry na VPP a rehabilitační pracovníky

Přijmeme zdravotní sestry na dospávací jednotku a na ambulanci, na VPP formou Dohody o provedení práce. Přijmeme též rehabilitační pracovníky či fyzioterapeuty.

celý článek

Ordinace MUDr. Pavla Holeky.

Traumatologická ordinace MUDr. Pavla Holeky je každé pondělí v čase 15:00 - 21:00. Prosím objednávejte se telefonicky na č. 495 269 768.
 

celý článek

Proč nezanedbat bércové vředy

Bércové vředy ze zanedbání křečových žil? Myslíte si, že to není možné? Bohužel je to tak. Žilní onemocnění způsobuje 73% bércových vředů. Nejčastější příčinou bércového vředu je tedy onemocnění cévního systému.

celý článek

Rozdíly mezi operacemi křečových žil

Operace křečových žil a jaké jsou způsoby hrazené pojišťovnou. V dnešní době je několik variant více čí méně tělo zatěžujících variant léčení křečových žil. Víte jaké jsou mezi nimi rozdíly?

celý článek

Průběh operace menisku

Máte strach z operace menisku, nevíte co čekat a jak si naplánovat svůj čas po samotném zákroku??

Pár dní před zákrokem si nechte napsat recept na ortopedickou pomůcku – Francouzské hole (berle nedoporučujeme, fixace pouze pod rameny není tolik stabilní (tuto pomůcku ve většině případů nijak nedoplácíte)

celý článek

Je voda v koleni opravdu vodou?

„Voda v koleni“ – laicky zaužívaný výraz pro určitý stav kloubu,  je nutné si ale uvědomit, že tato tekutina může být různého charakteru, může se jednat o tekutinu (nikoliv vodu), vzniklou díky nějaké infekci, případně díky nějaké poruše srážlivosti krve. – většinou je nutný ortopedický zásah.

celý článek

Přeskakování v koleni?

Spousta z vás cítí nepříjemné přeskakování v koleni, často spjaté s bolestí, což ovšem není podmínkou. Co vlastně tuto nepříjemnost způsobuje?

celý článek

Kam na operaci křečových žil v Hradci Králové a v Pardubicích

Víte, kdy už se doopravdy doporučuje operace křečových žil? Samozřejmě, málokdo z nás se nechá operovat jen tak pro radost.

celý článek

Víte k čemu je dobrý meniskus?

Víte co dělá meniskus?

Úloha menisku je jednoduše v tlumení nárazů. Můžete si jej představit jako žíněnku, na kterou dopadnete kupříkladu po kotoulu, s tím rozdílem, že se v tomto případě jedná o chrupavčitou, jakoby gumovou „destičku“ (pozor, meniskus není chrupavka)

Víte že zatížení kolene je při chůzi do schodů 3,3x větší než při běžné chůzi?

Koleno má dva menisky nacházející se uvnitř kolenního kloubu a jejich poranění se projevuje především bolestí kolene. Víte proč by jste neměli bolest kolene podcenit?

celý článek

Bolest kolene a proč ji nezanedbat

Bolest kolene nás postihuje bez ohledu na věk nebo povolání. Příčin bolesti může být mnoho, od dlouhodobé, postupně se zvyšující bolesti, až pro náhlou bolest – zapříčiněnou úrazem. 

celý článek

Něco o bradavicích

Víte co je to bradavice a jak vzniká?

Bradavice jsou u většiny lidí naprosto běžné, má je minimálně 10% z nás a většinou nejsou zdrojem dalších zdravotních problémů.

Bradavice často zmizí sami od sebe, bez další léčby.

Naši pacienti často špatně identifikují své příznaky, bradavicemi určitě nejsou mateřská znaménka, ani různé kožní růžky.

Bradavice je vlastně nezhoubný nádorek, který je způsobený  kožním papilomavirem HPV.

Tento virus je přenosný dotykem, často se nakazíme přes poranění a mezi nejrizikovější jsou k nakažení děti a mladí lidé. Mezi nejběžnější místa přenosu bradavic patří určitě koupaliště i společné sprchy, proto se na těchto místech nedoporučuje chodit naboso.

Inkubační doba bradavic je individuální – od několika týdnů, po roky a je možné, že je přenašečem člověk, který sám na bradavice netrpí.

V naší ordinaci v Hradci Králové odstraňujeme bradavice v lokální anestezii, přičemž není nutné přijít s doporučením jiného lékaře.

celý článek

Drobné výkony a excize v místním znecitlivění

Rozšířili jsme pro vás operativu drobných výkonů a excizí v lokální anestezii - pigmentové névy neboli mateřská znaménka, papilomy, bradavice, gangliomy, drobné fibromy, lipomy atd. Zdravotní pojišťovny hradí při jednom sezení maximálně 3 excize najednou, které je vhodné předem vybrat, doporučení jiného lékaře není třeba, dle povahy nálezu odesíláme automaticky na histologické vyšetření. Minimální čekací doby, volejte na telefon 495 269 768.

celý článek

Centrum žilní chirurgie Pardubice

Nová poradna pro moderní léčbu křečových žil v Pardubicích:
Otevřeli jsme pro Vás novou ambulanci zaměřenou na radiofrekvenční léčbu křečových žil v centru Pardubic. Adresa: Plastická a estetická chirurgie, Smilova 930, Pardubice. Mapu najdete zde. Nutné objednání na tel.: 466 687 151, 736 603 124.

Mechano-chemická žilní ablace MOCA katetrem ClariVein

Představujeme Vám největší novinku v miniinvazivní léčbě křečových žil - mechano-chemickou žilní ablaci MOCA katetrem ClariVein. Metoda byla vyvinuta a patentována v USA s certifikací dle FDA a CE. ClariVein kombinuje dvě metody působení: mechanické narušení žilního endotelu řízeným hrotem rotujícího katetru a současné rozprášení sklerotizační látky z katetru během jeho pohybu v žíle. 

celý článek

Proktologie

Novým členem našeho proktologického týmu je zkušený chirurg a specialista na léčbu hemoroidů pan MUDr. Miroslav Markov, jeho ordinace bude ve čtvrtek. Ambulance pana MUDr. Ivo Pospíšila byla přesunuta na sobotu z důvodu práce na prestižní zahraniční klinice. Více najdete zde.

celý článek

Centrum žilní chirurgie

V rámci našeho centra žilní chirurgie jsme otevřeli novou ambulanci se zaměřením na komplexní léčbu křečových žil dolních končetin. Širokou nabídku terapeutických možností završuje poslední novinka v léčbě varixů - Celon RFITT firmy Olympus. Podstatou této bipolární radiofrekvenčně indukované termoterapie je cílený nitrožilní uzávěr poškozeného žilního kmenu pomocí tenké sondy. Výhody nové metody jsou jednoznačné: minimální invazivita, ambulantní režim, vynikající kosmetický efekt, vysoká účinnost a bezpečnost. Bližší info zde.

celý článek

Dárkové poukazy

Připravili jsme pro Vás možnost zakoupení dárkových poukazů pro obdarování Vašich blízkých. Dárkové certifikáty je možno použít na tyto hrazené služby v našem centru: biologická léčba pohybového aparátu včetně artrózy, fyzioterapie a léčebná rehabilitace a léčba hemoroidů.

celý článek

Fyzioterapie, léčebná rehabilitace

Nově otevřená ordinace fyzioterapie a léčebná rehabilitace pod vedením VŠ fyzioterapeuta:
Diagnostika a terapie poruch pohybového aparátu ( bolesti, stavy po úrazech, operacích, chybné pohybové stereotypy )
Individuální léčebné a preventivní programy
Krátké objednací lhůty
Další informace najdete zde

celý článek

Nová artroskopická ambulance, poradna pro sportovce

Nová ortopedická ambulance v prostorách našeho artroskopického centra je zaměřená na úrazové a poúrazové stavy a operabilní onemocnění velkých kloubů - koleno, rameno, hlezno, loket. V rámci ambulance probíhá i biologická léčba pohybového aparátu pomocí vlastní krve - ACP (Autologous Conditioned Plasma).

Ordinační hodiny:
ÚT 8 - 12 15 - 18 MUDr. Aleš Chaloupka
ČT 15 - 18 MUDr. Rudolf Prix, MUDr. Aleš Švarc
Nutné objednání pacientů na tel: 495 269 768
Informace, akutní případy na tel: 495 269 768, 495 268 887

Další informace najdete zde.

celý článek