kat1

Úprava cen cévní chirurgie

K 1.1.2020 upravujeme ceny výkonů cévní chirurgie, Najdete je v položce Ceník.

celý článek

Jak se k nám objednat

Zde se dozvíte, jakým způsobem se objednat do naší ordinace.

celý článek

Dárkový certifikát

Proč a na co koupit Dárkový certifikát?

celý článek

Celoústavní dovolená

Vážení klienti, celoústavní dovolenou čerpáme od 23.12.2019 do 1.1.2020

celý článek

Přestěhování cévní ordinace Pardubice

Naše cévní ordinace byla v Pardubicích přestěhována na adresu Na Okrouhlíku 1781, 530 03. Objednávky mailem na ortopedie@tomasnet.cz nebo telefonicky na č. 466 650 894. Volejte prosím v pátek 9:00- 12:00. Děkujeme za pochopení.

celý článek

Dočasné uzavření proktologické poradny od 1.4.2019

Proktologická poradna byla od 1.4.2019 dočasně uzavřena. MUDr. Miroslava Markova najdete v nemocnici Rychnov nad Kněžnou.

celý článek

Nečekejte na artroskopii měsíce, ale dny

V rámci urychlení diagnostiky a operativy pacientů s indikací artroskopie velkých kloubů (koleno, rameno, hlezno, loket) jsme dále zkrátili objednávací doby. Na rozdíl od nemocničních zařízení s několikaměsíčními čekacími dobami Vás ošetříme v řádu dnů. V případě zájmu o rychlé vyšetření a artroskopií volejte tel.: 495 269 768.

celý článek

Na HPP i VPP přijmeme sestry na chirurgickou ambulanci a dospávací jednotku.

Na HPP i VPP přijmeme sestry na chirurgickou ambulanci a dospávací jednotku. 

celý článek

Přijmeme zdravotní sestry na VPP a rehabilitační pracovníky

Přijmeme zdravotní sestry na dospávací jednotku a na ambulanci, na VPP formou Dohody o provedení práce. Přijmeme též rehabilitační pracovníky či fyzioterapeuty.

celý článek

Ordinace MUDr. Pavla Holeky.

Traumatologická ordinace MUDr. Pavla Holeky je každé pondělí v čase 16:00 - 21:00. Prosím objednávejte se telefonicky na č. 495 269 768.
 

celý článek

Proč nezanedbat bércové vředy

Bércové vředy ze zanedbání křečových žil? Myslíte si, že to není možné? Bohužel je to tak. Žilní onemocnění způsobuje 73% bércových vředů. Nejčastější příčinou bércového vředu je tedy onemocnění cévního systému.

celý článek

Zajištění chirurgické ambulance středy odpoledne

Tradiční středeční chirurgická ambulance bude nadále zajištěna našimi specialisty: 
MUDr. Tomáš Lutonský 
MUDr. Pavel Hladík, Ph.D.
MUDr. Miloš Černý - cévní poradna, moderní léčba křečových žil

Bližší inofrmace obdržíte telefonicky na č. 495 269 768.

celý článek

Rozdíly mezi operacemi křečových žil

Operace křečových žil a jaké jsou způsoby hrazené pojišťovnou. V dnešní době je několik variant více čí méně tělo zatěžujících variant léčení křečových žil. Víte jaké jsou mezi nimi rozdíly?

celý článek

Sportovní traumatologie

Nejčastějšími úrazy jsou vyvrtnuté kotníky, narušení svalů, přetržení menisku ale i problémy s ostatními klouby. Přece jen se při sportu snažíme posouvat své hranice a občas nám dá prostě naše tělo žlutou kartu :o)

celý článek

Průběh operace menisku

Máte strach z operace menisku, nevíte co čekat a jak si naplánovat svůj čas po samotném zákroku??

Pár dní před zákrokem si nechte napsat recept na ortopedickou pomůcku – Francouzské hole (berle nedoporučujeme, fixace pouze pod rameny není tolik stabilní (tuto pomůcku ve většině případů nijak nedoplácíte)

celý článek

Je voda v koleni opravdu vodou?

„Voda v koleni“ – laicky zaužívaný výraz pro určitý stav kloubu,  je nutné si ale uvědomit, že tato tekutina může být různého charakteru, může se jednat o tekutinu (nikoliv vodu), vzniklou díky nějaké infekci, případně díky nějaké poruše srážlivosti krve. – většinou je nutný ortopedický zásah.

celý článek

Přeskakování v koleni?

Spousta z vás cítí nepříjemné přeskakování v koleni, často spjaté s bolestí, což ovšem není podmínkou. Co vlastně tuto nepříjemnost způsobuje?

celý článek

Kam na operaci křečových žil v Hradci Králové a v Pardubicích

Víte, kdy už se doopravdy doporučuje operace křečových žil? Samozřejmě, málokdo z nás se nechá operovat jen tak pro radost.

celý článek

Chirurgická excize mateřského znaménka a důvody jeho odstranění

Víte, že téměř polovina případů rakoviny kůže, tedy melanomů, vznikne z mateřského znaménka – odborně pigmentového névu?

celý článek

Víte k čemu je dobrý meniskus?

Víte co dělá meniskus?

Úloha menisku je jednoduše v tlumení nárazů. Můžete si jej představit jako žíněnku, na kterou dopadnete kupříkladu po kotoulu, s tím rozdílem, že se v tomto případě jedná o chrupavčitou, jakoby gumovou „destičku“ (pozor, meniskus není chrupavka)

Víte že zatížení kolene je při chůzi do schodů 3,3x větší než při běžné chůzi?

Koleno má dva menisky nacházející se uvnitř kolenního kloubu a jejich poranění se projevuje především bolestí kolene. Víte proč by jste neměli bolest kolene podcenit?

celý článek

Bolest kolene a proč ji nezanedbat

Bolest kolene nás postihuje bez ohledu na věk nebo povolání. Příčin bolesti může být mnoho, od dlouhodobé, postupně se zvyšující bolesti, až pro náhlou bolest – zapříčiněnou úrazem. 

celý článek

Něco o bradavicích

Víte co je to bradavice a jak vzniká?

Bradavice jsou u většiny lidí naprosto běžné, má je minimálně 10% z nás a většinou nejsou zdrojem dalších zdravotních problémů.

Bradavice často zmizí sami od sebe, bez další léčby.

Naši pacienti často špatně identifikují své příznaky, bradavicemi určitě nejsou mateřská znaménka, ani různé kožní růžky.

Bradavice je vlastně nezhoubný nádorek, který je způsobený  kožním papilomavirem HPV.

Tento virus je přenosný dotykem, často se nakazíme přes poranění a mezi nejrizikovější jsou k nakažení děti a mladí lidé. Mezi nejběžnější místa přenosu bradavic patří určitě koupaliště i společné sprchy, proto se na těchto místech nedoporučuje chodit naboso.

Inkubační doba bradavic je individuální – od několika týdnů, po roky a je možné, že je přenašečem člověk, který sám na bradavice netrpí.

V naší ordinaci v Hradci Králové odstraňujeme bradavice v lokální anestezii, přičemž není nutné přijít s doporučením jiného lékaře.

celý článek

Moderní léčba křečových žil

Podzim a zima jsou ideálním obdobím pro léčbu křečových žil. Na našem pracovišti jako jediném v regionu provádíme skutečně komplexní léčbu křečových žil: diagnostiku barevným duplexním ultrazvukem, klasickou operaci "na pojišťovnu", klasickou operaci s miniflebektomiemi, operace recidiv křečových žil, radiofrekvenční ablaci RFITT Celon, mechanochemickou ablaci Clarivein, skleroterapii klasickou a pěnovou. Krátké čekací doby, volejte na tel.: 495 269 768.

celý článek

Drobné výkony a excize v místním znecitlivění

Rozšířili jsme pro vás operativu drobných výkonů a excizí v lokální anestezii - pigmentové névy neboli mateřská znaménka, papilomy, bradavice, gangliomy, drobné fibromy, lipomy atd. Zdravotní pojišťovny hradí při jednom sezení maximálně 3 excize najednou, které je vhodné předem vybrat, doporučení jiného lékaře není třeba, dle povahy nálezu odesíláme automaticky na histologické vyšetření. Minimální čekací doby, volejte na telefon 495 269 768.

celý článek

Centrum žilní chirurgie Pardubice

Nová poradna pro moderní léčbu křečových žil v Pardubicích:
Otevřeli jsme pro Vás novou ambulanci zaměřenou na radiofrekvenční léčbu křečových žil v centru Pardubic. Adresa: Plastická a estetická chirurgie, Smilova 930, Pardubice. Mapu najdete zde. Nutné objednání na tel.: 466 687 151, 736 603 124.

Mechano-chemická žilní ablace MOCA katetrem ClariVein

Představujeme Vám největší novinku v miniinvazivní léčbě křečových žil - mechano-chemickou žilní ablaci MOCA katetrem ClariVein. Metoda byla vyvinuta a patentována v USA s certifikací dle FDA a CE. ClariVein kombinuje dvě metody působení: mechanické narušení žilního endotelu řízeným hrotem rotujícího katetru a současné rozprášení sklerotizační látky z katetru během jeho pohybu v žíle. 

celý článek

Proktologie

Novým členem našeho proktologického týmu je zkušený chirurg a specialista na léčbu hemoroidů pan MUDr. Miroslav Markov, jeho ordinace bude ve čtvrtek. Ambulance pana MUDr. Ivo Pospíšila byla přesunuta na sobotu z důvodu práce na prestižní zahraniční klinice. Více najdete zde.

celý článek

Centrum žilní chirurgie

V rámci našeho centra žilní chirurgie jsme otevřeli novou ambulanci se zaměřením na komplexní léčbu křečových žil dolních končetin. Širokou nabídku terapeutických možností završuje poslední novinka v léčbě varixů - Celon RFITT firmy Olympus. Podstatou této bipolární radiofrekvenčně indukované termoterapie je cílený nitrožilní uzávěr poškozeného žilního kmenu pomocí tenké sondy. Výhody nové metody jsou jednoznačné: minimální invazivita, ambulantní režim, vynikající kosmetický efekt, vysoká účinnost a bezpečnost. Bližší info zde.

celý článek

Dárkové poukazy

Připravili jsme pro Vás možnost zakoupení dárkových poukazů pro obdarování Vašich blízkých. Dárkové certifikáty je možno použít na tyto hrazené služby v našem centru: biologická léčba pohybového aparátu včetně artrózy, fyzioterapie a léčebná rehabilitace a léčba hemoroidů.

celý článek

Nová studie o ACP plasmě

V odborném časopise Ortopedie číslo 5/2010 byla publikována práce Léčba osteoartrózy kolenního kloubu intraartikulární aplikací autologní plasmy bohaté na trombocyty. Studie ověřila účinnost a bezpečnost nitrokloubně podané plasmy bohaté na trombocyty a potvrdila vyšší léčebný efekt metody ve srovnání s kyselinou hyaluronovou. Přehledný článek najdete zde.

celý článek

Nové pracoviště ACP Pardubice

V pondělí 19.4.2010 otevíráme nové pracoviště biologické léčby artrózy v centru Pardubic. Adresa: Plastická a estetická chirurgie, Smilova 930, Pardubice. Mapu najdete zde. Nutné objednání na tel.: 466 687 151, 736 603 124.

celý článek

ACP - biologická léčba artrózy a artritidy

Poslední novinka v léčbě pohybového ústrojí - autologní kondiciovaná plasma
ACP je nová revoluční, bezpečná a velmi účinná biochirurgická metoda, která k léčbě pohybového aparátu využívá hojivých účinků látek z vlastního těla pacienta. Byla vyvinuta za účelem cílené léčby artrózy malých a velkých kloubů a sportovních úrazů, ale její terapeutické možnosti jsou mnohem širší. S výhodou ji lze aplikovat po terapeutických a rekonstrukčních artroskopických operacích, kde urychluje proces hojení a regeneraci tkání.

 

celý článek

Fyzioterapie, léčebná rehabilitace

Nově otevřená ordinace fyzioterapie a léčebná rehabilitace pod vedením VŠ fyzioterapeuta:
Diagnostika a terapie poruch pohybového aparátu ( bolesti, stavy po úrazech, operacích, chybné pohybové stereotypy )
Individuální léčebné a preventivní programy
Krátké objednací lhůty
Další informace najdete zde

celý článek

Workshop v USA - Nové trendy v artroskopii, biologická léčba pohybového ústrojí

12.4.2010 se na Floridě koná workshop Nové trendy v artroskopii. Mezi volitelná témata patří biologická léčba pohybového aparátu autologní kondiciovanou plasmou (ACP). Akci organizuje firma Arthrex Inc. USA a z našeho centra se jí zúčastní pan MUDr. Rudolf Prix

celý článek

Nová artroskopická ambulance, poradna pro sportovce

Nová ortopedická ambulance v prostorách našeho artroskopického centra je zaměřená na úrazové a poúrazové stavy a operabilní onemocnění velkých kloubů - koleno, rameno, hlezno, loket. V rámci ambulance probíhá i biologická léčba pohybového aparátu pomocí vlastní krve - ACP (Autologous Conditioned Plasma).

Ordinační hodiny:
ÚT 8 - 12 15 - 18 MUDr. Aleš Chaloupka
ČT 15 - 18 MUDr. Rudolf Prix, MUDr. Aleš Švarc
Nutné objednání pacientů na tel: 495 269 768
Informace, akutní případy na tel: 495 269 768, 495 268 887

Další informace najdete zde.

celý článek