Proč nezanedbat bércové vředy

operace bércových vředů Hradec KrálovéBércové vředy ze zanedbání křečových žil? Myslíte si, že to není možné? Bohužel je to tak. Žilní onemocnění způsobuje 73% bércových vředů. Nejčastější příčinou bércového vředu je tedy onemocnění cévního systému.

Nejhorším důsledkem nemoci žilního systému jsou žilní vředy, kterým často předchází vznik otoku nohou v oblastech kotníků (tekutina se hromadí v podkoží). Kůže na bérci se zabarvuje do hněda a je tenká.

Vředy mají nepravidelný okraj a mokvají, ale mohou být i suché, s olupujícími se šupinkami.

Bércový vřed je otevřená rána, která narušuje funkci pokožky, proto se stává doslova vstupní branou pro různé infekční organismy.

V případě, že není léčba bércových vředů úspěšná, případně nebyla zahájena včas, dochází k rozvoji infekce a sepse celého organismu. Jediným účinným a život zachraňujícím výkonem je pak bohužel amputace končetiny.

Velká část populace bohužel křečové žíly a jejich komplikace podceňuje. Připravte se na to, že samotná léčba bércových vředů je běh na dlouhou trať. Během léčby je potřebné zaměřit se nejen na zhojení aktuálních viditelných vředů, ale především je nutné najít příčinu vzniku. Zapomeňte na to, že za úspěšným zhojením stojí pouze lékař a moderní medicína. Pro zlepšení stavu je důležitá spolupráce pacienta, jeho zodpovědnost a dodržování přikázaných pravidel. Od změny stravy, způsobu života, až po cévní gymnastiku