Máte strach z operace menisku, nevíte co čekat a jak si naplánovat svůj čas po samotném zákroku??

Průběh operace menisku Hradec KrálovéMáte strach z operace menisku, nevíte co čekat a jak si naplánovat svůj čas po samotném zákroku??

Pár dní před zákrokem si nechte napsat recept na ortopedickou pomůcku – Francouzské hole (berle nedoporučujeme, fixace pouze pod rameny není tolik stabilní (tuto pomůcku ve většině případů nijak nedoplácíte)

Rovněž dostanete pro Vašeho obvodního lékaře Předoperační dotazník, na základě kterého u něj absolvujete zdravotní prohlídku, včetně odběru krve a moči. Tato prohlídka nesmí být starší než 1 měsíc.

Od půlnoci před výkonem nejíst a nepít. Do té doby je třeba zvýšený příjem tekutin. Kuřáci musí omezit kouření.

V případě operace menisku kolene si doma samotné koleno oholíte 10 cm nad i pod kolenem. Při příjmu na operaci zkontrolujeme vše potřebné, převlékneme Vás do operačního úboru (tzv andílka) a uložíme na lůžko.

Přestože samotná operace menisku trvá běžně okolo 15 minut, počítejte, že v zařízení zůstanete zhruba 2 hodiny, které strávíte na lůžku. Operace se provádí v celkové narkóze, po které se musí Vaše tělo dostatečně probrat a stát se opět dostatečně funkčním, proto doporučujeme vzít si sebou nějakou knížku. Dobitý mobilní telefon s sebou.

Ze zákroku je vždy potřeba jít s doprovodem, který poučíme o tom, jak se máte dále chovat.

Váš doprovod dostane rovněž předpis na Fraxiparin – lék podávaný v injekcích, působící jako pomůcka pro ředění krve, který si aplikujete jednou denně několik dní po zákroku – samozřejmě na základě rozhodnutí lékaře podle Vašeho aktuálního zdravotního stavu.

První kontrola po operaci nastává minimálně 3 dny po zákroku, stehy v závislosti na hojení vyndáváme klientům cca 10 dnů od operace.

Jak budete pohybově omezeni??

Po operaci je nutné minimálně týden zatěžovat operovanou nohu pouze silou max 1/3 běžné váhy, nicméně koleno nebývá nijak zvlášť bolestivé – samozřejmě v závislosti na povaze celého zákroku.

Pracovní neschopnost bývá ve většině případů 2-4 týdny dle povahy poškození kloubu.

Další informace o operačním postupu