Víte co vše se spojuje s výrazem Sportovní traumatologie?

Sportovní traumatologie řeší nejen akutní, ale i chronické problémy, související především s provozováním nějakého sportu.

Nejčastějšími úrazy jsou vyvrtnuté kotníky, narušení svalů, přetržení menisku ale i problémy s ostatními klouby. Přece jen se při sportu snažíme posouvat své hranice a občas nám dá prostě naše tělo žlutou kartu :o)

Stejně jako se u tenistů řeší častěji tenisový loket, u fotbalistů vyvrtnutý kotník nebo poraněné koleno, u hokejistů a volejbalistů problém s rameny.

Dříve docházelo díky omezeným metodám k dlouhodobé rekonvalescenci, která sportovce buď na delší dobu, nebo úplně vyřadila ze sportovního života, poraněné končetiny se převážně sádrovaly, případně operovaly s velkým zásahem do okolí zranění, čímž docházelo ke ztuhnutí postiženého místa.

Fixace sádrou se dnes používá pouze tam, kde je to opravdu nezbytně nutné a sádra je nahrazována snímatelnými ortézami, které umožňují rychlý nástup rehabilitace s možností opětovné fixace. Poranění léčíme jednoduchými operacemi, které nevyžadují dlouhodobou rekonvalescenci a zároveň využíváme nejmodernější léčebné postupy, jako je např. léčba ACP/PRP plasmou.