Víte že historie baňkování sahá 3000 let zpátky? Ano – tehdy se nepoužívaly skleněné baňky, místo nich sloužily kupříkladu kravské rohy, nádoby z bambusu i z kovů.
Baňkování – odborně nazývané Vakuoterapie se dnes používá jako jedna z alternativ pro pomoc při bolestech zad, při léčbě migrény, ale slouží i ke stimulaci vnitřních orgánů nebo proti celulitidě. K baňkování se používají především skleněné, ale kupříkladu i silikonové baňky, které lze použít buď jednotlivě, aplikací na jedno konkrétní místo, nebo v sadě – plošně po celé oblasti.
Samotná síla baňkování je také rozdílná.
Slabé baňkování – samotná baňka není přisáta velkým tlakem a zpravidla nevznikají modřiny
Střední baňkování – zde je již vytvořen silnější podtlak a na kůži mohou vznikat modřiny
Masážní baňkování – baňka je přisáta silným podtlakem a tahem za ni se provádí tahy – masáž.
Bleskové baňkování – baňka je přisáta střední silou obvykle zhruba minutu
Jako poslední z forem baňkování je tzv Krvavé baňkování, při kterém je v místě proveden nejdříve jemný vpich jehlou a pod tlakem je z místa odsáta kapka krve. Tato forma baňkování je zmíněna již v činech Proroka Mohameda a i dnes je velmi oblíbená nejen v muslimských zemích, ale také kupříkladu ve Finsku, kde je součástí saunových procedur.
Jak to vlastně funguje? V baňce se vytvoří podtlak – nejběžněji za pomoci zapáleného kousku vaty, kdy oheň v baňce spálí kyslík. Baňka se následně přiloží na místo aplikace. (není potřeba se bát, okraje baňky jsou chladné a nehrozí popálením). Vytvořený podtlak v místě roztáhne krevní kapiláry a zlepší tím prokrvenost v daném místě.
Kde nás najdete? Najdete nás přímo v Hradci Králové.
Chcete zjistit víc o léčbě pomocí baňkování, o tom, jestli je tato metoda vhodná pro řešení právě Vašich problémů?