Baňkování Hradec KrálovéVíte že historie baňkování sahá 3000 let zpátky? Ano – tehdy se nepoužívaly skleněné baňky, místo nich sloužily kupříkladu kravské rohy, nádoby z bambusu i z kovů.

Baňkování – odborně nazývané Vakuoterapie se dnes používá jako jedna z alternativ pro pomoc při bolestech zad, při léčbě migrény, ale slouží i ke stimulaci vnitřních orgánů nebo proti celulitidě. K baňkování se používají především skleněné, ale kupříkladu i silikonové baňky, které lze použít buď jednotlivě, aplikací na jedno konkrétní místo, nebo v sadě – plošně po celé oblasti.

Samotná síla baňkování je také rozdílná.

Slabé baňkování – samotná baňka není přisáta velkým tlakem a zpravidla nevznikají modřiny

Střední baňkování – zde je již vytvořen silnější podtlak a na kůži mohou vznikat modřiny

Masážní baňkování – baňka je přisáta silným podtlakem a tahem za ni se provádí tahy – masáž.

Bleskové baňkování – baňka je přisáta střední silou obvykle zhruba minutu

Jako poslední z forem baňkování je tzv Krvavé baňkování, při kterém je v místě proveden nejdříve jemný vpich jehlou a pod tlakem je z místa odsáta kapka krve. Tato forma baňkování je zmíněna již v činech Proroka Mohameda a i dnes je velmi oblíbená nejen v muslimských zemích, ale také kupříkladu ve Finsku, kde je součástí saunových procedur.

Jak to vlastně funguje? V baňce se vytvoří podtlak – nejběžněji za pomoci zapáleného kousku vaty, kdy oheň v baňce spálí kyslík. Baňka se následně přiloží na místo aplikace. (není potřeba se bát, okraje baňky jsou chladné a nehrozí popálením). Vytvořený podtlak v místě roztáhne krevní kapiláry a zlepší tím prokrvenost v daném místě.

Kde nás najdete? Najdete nás přímo v Hradci Králové.

Chcete zjistit víc o léčbě pomocí baňkování, o tom, jestli je tato metoda vhodná pro řešení právě Vašich problémů?

Napište nám nebo zavolejte na tel: 495 269 768