Léčebné spektrum:

Vyšetření a návrh léčby - elektrokoagulace přístrojem Hemoron, elastická ligace dle Barrona nebo klasická operace.

• HEMORON – moderní bezbolestný ambulantní způsob léčby pomocí aplikace nízkovoltážního impulsního proudu do vyživovacích cév hemoroidu. Při léčbě nedochází ke stimulaci citlivých nervových zakončení a proto odpadá místní bolestivost při a po výkonu. Dobře provedený zákrok tak zbavuje pacienta obtíží. Léčba přístrojem Hemoron v ČR bohužel není hrazena zdravotními pojišťovnami.
Výhody: tato moderní a účinná metoda má dle literatury nejmenší počet popisovaných komplikací, nezpůsobuje zjizvení či hnisání v místě zákroku a pacient se obejde bez pracovní neschopnosti či dalších omezení

• Ligatura dle BARRONA – ambulantní elegantní nebolestivý zákrok spočívající v zaškrcení vnitřních hemoroidálních uzlů speciálním elastickým kroužkem. Uzel po několika dnech odejde se stolicí a ranka se v krátké době zhojí. Ideální především pro nemocné s prokázanými krvácejícími  hemoroidy menší velikosti. Při jedné návštěvě aplikujeme gumičku vždy jen na jeden uzel. Jde o výkon trvající přibližně 5 minut. Po 2-4 týdnech se procedura opakuje průměrně 5x podle stupně onemocnění, až do vymizení obtíží.
Výhody: okamžitá úleva od potíží s dlouhodobým efektem, bez pracovního omezení, příznivá cena

• KLASICKÁ OPERACE - tradiční chirurgický postup odstranění hemoroidálních uzlů a zmenšení jejich výhřezu. Operace se provádí v celkové anestesii. Podstatou je chirurgické odstranění velkých hemoroidálních uzlů a zlepšení poměrů v oblasti řitního kanálu. Tato metoda však obvykle není schopna úplné nápravy porušené funkce hemoroidální zóny. Doba pracovní neschopnosti bývá několik týdnů.

• ONKOLOGICKÁ PREVENCE - moderní citlivý test FOB na okultní krvácení ze stolice, odhalí i mikroskopické krvácení, důležitá součást prevence a ev. včasného záchytu kolorektálního karcinomu - ČR je na 1. místě ve světě v jeho výskytu

MUDr. Miroslav Markov

Objednávky:
e-mail: recepce@1chirurgie.cz
tel.: 495 269 768
Není třeba doporučení vašeho lékaře. 

Ohlasy pacientů

Dobrý den,
byl jsem u vás v proktologické poradně a pan doktor je naprosto fantastický. Kdybyste věděli, jaký jsem z toho měl děs a kolik měsíců (ne-li let) jsem to oddaloval a oddaloval...kéž by bylo víc takových super lékařů - chápavých, vstřícných...budu Vás všude doporučovat.
S úctou pacient N.