Mechanická diagnostika a terapie dle Robina McKenzie

Tato léčebná metoda vychází z praxe a pracuje se zjištěním, že většina bolestí zad, plotýnek, kloubů, bolestí hlavy, vzniká díky nějakému mechanickému původu.

Robin Anthony McKenzie se specializoval právě na bolesti zad, páteře. Během své praxe, díky mnohaletým testům zjistil, že většina bolestí bývá vyvolaná díky jednostrannému zatěžování našeho těla. Ať už je to sedavou prací s nepřirozeným předklonem, mnohačetnými opakovanými pohyby kupříkladu u pásu výrobní linky, nebo stání v mírném předklonu, které si sám pacient ani neuvědomuje.

Dlouhodobým pozorováním bylo zjištěno, že velké množství pacientů velmi kladně reaguje na specifické cviky, cvičení, které jim je doporučeno a vymyšleno právě na základě předchozího podrobného vyšetření.

Zásadní nutností funkčnosti celé metody je aktivní zapojení samotného pacienta. Samotný pacient je vzdělán o správném držení svého vlastního těla, což je další ze zásadních faktorů, ovlivňujících celkové uklidnění chronických bolestí.

Tato metoda pracuje přímo se základy těla, znatelně snižuje rizika nutnosti operace a díky dodržování doporučených cviků omezuje pacient svoji závislost na lékaři a dalších terapiích.

Objednávky, dotazy, konzultace +420 495 269 768