Dovolujeme si Vás informovat, že ve dnech 4.–17.7.2022 jsou naše kliniky uzavřené z důvodu celozávodní dovolené.

Operace horních očních víček (blefaroplastika) a odstranění lézí na očním víčku

Kůže očních víček je velmi jemná a je extrémně namáhaná mimikou tváře. S přibývajícím věkem dochází k vytažení kůže a vzniku kožních převisů. Korekce nebo operace horních víček má proto význam nejen estetický, ale i funkční a představuje dnes nejčastější estetický zákrok, který běžně podstupují nejen ženy, ale také muži. Odstraněním kožních přebytků a tukových váčků dochází ke snadnějšímu pohybu víček a drobné svaly kolem očí jsou méně zatěžovány.

 
Jak operace očních víček probíhá?

Výkony provádíme ambulantně, pouze v místním znecitlivění. Používáme velmi jemné šití, které minimalizuje vznik jizev.

Jak probíhá bezprostřední pooperační péče?

V den operace a první den po operaci je potřeba chladit oči a oční okolí. Pro minimalizaci otoků doporučujeme zaujmout polohu v polosedě a vyhnout se ležení na boku. Optimální je spát v poloze na zádech s hrudníkem podloženými polštáři.

Jak probíhá další návazná pooperační péče?

Doporučujeme zůstat několik dnů doma. Během hojení totiž dochází k otokům kolem očí a případně i modřinám. Chlazením je můžete minimalizovat a urychlit jejich hojení.Po výkonu je nutné dodržovat klidový režim, vyhýbat se nadměrné fyzické zátěži, sportovním aktivitám včetně práce na PC a sledování TV. Vyvarujte se líčení očí. Důležité je také nošení ochranných slunečních brýlí při pobytu venku. Stehy vytahujeme cca po 7 dnech.

Jak probíhá rekonvalescence?

Do zaměstnání můžete nejdříve druhý den po operaci podle charakteru práce, kterou vykonáváte. Po dobu 3 týdnů po operaci nedoporučujeme intenzivnější sportovní aktivitu či návštěvu bazénu, sauny.

Jizvy po operaci se hojí až rok. Jejich minimalizaci a správné hojení zajistíte důslednou péčí o oční okolí a jizvu. Jizvy masírujte lékařem doporučeným způsobem. Na oční okolí používejte krémy s ochranným faktorem 30-50.

Trvale nízké ceny v ČR / Ceník >

.