Radiofrekvenční ablace RFA

Pro bipolární radiofrekvenčně indukovanou termoterapii RFITT (RadioFrequency Induced ThermoTherapy) vyvinula firma CELON (člen skupiny Olympus) radiofrekvenční jednotku, určenou k moderní nitrožilní operaci křečových žil.

Princip a postup léčby

  • Radiofrekvenční sonda pracuje na základě vysokofrekvenčních elektromagnetických vln obdobně jako mikrovlnná trouba. Křečové žíly jsou uzavřeny pomocí radiofrekvenční energie, kterou vyzařuje bipolární elektroda - sonda.
  • Radiofrekvenční sonda je pod ultrazvukovou kontrolou zavedena do poškozené povrchové žíly. Elektrický proud  uvnitř poškozené žíly způsobí poškození její výstelky, kontrakci a následnou přeměnu ve vazivový pruh, který se postupně vstřebá. Zákrok trvá 1-2 minuty, je šetrný a nebolestivý, proto jej lze provádět ambulantně.
  • Během zákroku RFITT je elektrická impedance tkáně nepřetržitě měřena a akusticky signalizována. Hrot aplikátoru RFITT je zaoblený, aby se předešlo možnosti mechanického poranění žilní tkáně.
  • Funkce regulace výstupního výkonu automaticky nastavuje energii tak, aby odpovídala odporu tkáně. Zaručuje tak, že rádiofrekvenční energie je emitována odpovídající rychlostí a v odpovídajícím množství, aby bylo možné se vyvarovat poranění způsobenému vysokou teplotou. 
     

INFO + OBJEDNÁNÍ:  recepce@1chirurgie.cz • tel.: 495 269 768

 
Porovnání metody

Systém nitrožilního léčení žilní nedostatečnosti Celon RFITT je tvořen unikátní bipolární řídící jednotkou CELONLAB PRECISION a ohebným bipolárním aplikátorem Celon ProCurve 1200-S15 RFITT. Ve srovnání s konvenčními chirurgickými zákroky, jako je vytrhání úseků žíly (stripping)je metoda Celon RFITT mimořádně šetrnou, bezpečnou a pacienty výborně snášenou metodou. 
 

Rychlý kontakt

Zde nám můžete popsat svůj dotaz, případně i vložit přílohu.

Zadejte prosím Vaši emailovou adresu.
Zadejte prosím text Vašeho dotazu.
Můžete zvolit kliniku, která je vám dostupnější
Zvolte prosím kliniku, která je vám dostupnější.
Chci být kontaktován na tomto telefonním čísle
Zde můžete vložit přílohu. Maximální velikost všech příloh je v součtu 18 MB.
Zde můžete vložit přílohu. Maximální velikost všech příloh je v součtu 18 MB.
Souhrnná velikost všech příloh nesmí přesáhnout 15 MiB.