Ve dnech 1.–14. července 2024 je celozávodní dovolená. Platí pro Hradec Králové i Pardubice. Děkujeme za pochopení.

Co jsou to hemoroidy?

Hemoroidy vznikají postupně a nejčastěji jako tři vyboulení podslizničních žilních pletení v dolní části konečníku. Vyskytují se u více jak 50 % lidí, častěji u mužů než u žen. Mezi důležité faktory ovlivňující výskyt tohoto onemocnění patří sedavé zaměstnání, gravidita, zácpa, dědičné predispozice apod.

Léčba hemoroidů

Toto velmi nepříjemné onemocnění, které se projevuje krvácením při nebo po stolici, svěděním, pálením v konečníku a bolestivostí, je možné léčit. Léčba podle nálezu a potíží může být konzervativní nebo operativní. Konzervativní způsob léčby je všeobecně známý. Základem je péče o měkkou stolici dietním opatřením, anální hygiena po stolici, velmi oblíbené jsou masti a čípky.
 

INFO + OBJEDNÁNÍ:  recepce@1chirurgie.cz • tel.: 495 269 768

 
Operativní metody 

Operativních metod léčení zvláště vyšších stadií hemoroidů existuje celá řada, v poslední době je populární Longova metoda, kdy se hemoroidy odstraňují speciálním přístrojem – staplerem v celkové anestezii na operačním sále.

Mezi těmito metodami zaujímají zvláštní postavení moderní, šetrné a nezatěžující ambulantní metody léčby hemoroidů, které ale ještě ke klasickým chirurgickým metodám nepatří. Jde o ošetření hemoroidů přístrojem HEMORON a aplikaci elastických kroužků na hemoroidální uzle – tzv. Baronova ligatura.