V pondělí 27. května 2024 nebude z provozních důvodů otevřena ordinace MUDr. Holeky. Děkujeme za pochopení.

Co je to artroskopie?

Artroskopie je moderní miniinvazivní vyšetřovací a operační technika. Umožňuje šetrně prohlédnout a okamžitě léčit vnitřní struktury kloubů kolene, ramene, hlezna či lokte.

Kdy je doporučována artroskopie?

Artroskopie je doporučována při podezření na poškození vnitřních struktur kloubů - jeho povrchu, chrupavek, menisků, vazů, manžet atd. Je vhodná jak k řešení traumatického poškození kloubů úrazovým dějem např. u sportovců, tak i pro neúrazová poškození kloubů např. artrózou.

Kdo mne objedná k artroskopii?

Pokud Vám ošetřující lékař (praktik, chirurg, ortoped atd.) doporučí artroskopii, může Vás objednat do naší artroskopické ambulance tel.: 495 269 768, nebo přímo k výkonu u našich specialistů. Kontakty a informace najdete na našich webových stránkách www.1chirurgie.cz, nebo přímo v našem zařízení. 
   

INFO + OBJEDNÁNÍ:  recepce@1chirurgie.cz • tel.: 495 269 768

 
Jak se provádí artroskopie?

Artroskopie se provádí v šetrné celkové anestezii, kterou zajišťuje anesteziolog. V anestezii operatér zavádí do kloubního prostoru tenkou trubičku zakončenou miniaturní kamerou a zdrojem světla. Tímto endoskopem prohlédne vnitřek kloubu a pomocí speciálních operačních nástrojů a přístrojů ihned provede potřebný chirurgický zákrok. Celou operaci sleduje operační tým na obrazovce monitoru.

Co následuje po artroskopii? 

Po zákroku a probuzení z celkové anestezie je pacient převezen na dospávací jednotku. Po asi dvouhodinovém zotavení na lůžku si pacient přivolá předem sjednaný doprovod, který ho odveze autem domů. Po artroskopii je nutné 7-14 dnů odlehčovat operovaný kloub pomocí francouzských holí, někdy je třeba kloub fixovat ortézou. Pooperační kontroly a rehabilitaci zajišťuje operatér ve spolupráci s Vaším lékařem.